Odchodzące płaty złuszczonej skóry z penisa - co to takiego?

Witam, mam pewien problem. Mój mąż ma 30 lat i od jakiegoś czasu zauważyłam u niego na dolnej części trzonu penisa odchodzące duże płaty skóry, penis jest zaczerwieniony i mąż twierdzi, że odczuwa ból podczas stosunku. Ja jestem regularnie raz w miesiącu u ginekologa i nie mam żadnej infekcji, natomiast ja po stosunku odczuwam okropne swędzenie z bólem. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Prawdopodobnie zmiany u męża są związane z infekcją, bardzo prawdopodobne że o charakterze grzybiczym. Inną przyczyną dolegliwości może być również reakcją uczuleniowa- na przykład na prezerwatywy. Natomiast przyczyna ta jest mniej prawdopodobna z powodu występujących również u Pani objawów które pojawiają się po stosunku, co najprawdopodobniej wskazuje na infekcyjny charakter zmian.

Nie zawsze u obu partnerów dolegliwości się ujawniają, co nie oznacza że nie występuje infekcja.
Na pewno powinna Pani podczas wizyty u ginekologa opowiedzieć o swoich dolegliwościach, a równocześnie mąż powinien udać się do dermatologa, w celu wyjaśnienia charakteru zmian.

Jeżeli potwierdzi się infekcja, konieczne będzie równoczesne leczenie zarówno Pani jak i Męża.

Pozdrawiam!