Odchudzanie z brzucha a zmiana stylu życia

Witam ;) Mam 16 lat, około 183cm wzrostu i ważę 80kg. Zauważyłem że przez około rok czasu, w ogóle nie urosłem.Oznacza to że nie urosnę już w ogóle? Mam duży brzuch, którego się wstydzę. Od 2 lat, odżywiałem się bardzo nieregularnie, nie wysypiałem się, odczuwałem często stres, byłem mało aktywny fizycznie, więc brzuch mi urósł. Jeśli zacznę jeść 5 razy dziennie np. o godzinie 7,10,13,16,19 i wieczorami będę intensywnie biegał po kilka km, jest szansa że po roku będę widział znaczące efekty?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Według danych twoje BMI wynosi 23.89 kg/m2 czyli jest to waga prawidłowa. Z pewnością zracjonalizowanie posiłków, ich regularność i odpowiednie zbilansowanie połączone z aktywnością fizyczną przyniesie oczekiwany skutek. Możliwe efekty przy założeniu sumienności w działaniu mogą pojawić się znacznie wcześniej niż po roku.

Witam,
jesteś w wieku dojrzewania i zarówno Twój wzrost jak i waga jeszcze się zmienią. Oczywiście prawidłowe nawyki żywieniowe powinny sprzyjać prawidłowej sylwetce.
Stąd tak jak sam napisałeś postaraj się zadbać o regularne posiłki co 3-4 godziny, unikaj słodyczy, słodkich napojów oraz żywności fast-food. Do tego bądź aktywny fizycznie i masa ciała powinna się wyrównać do wzrostu.
Pamiętaj że zdrowe chudnięcie to 2-4 kg miesięcznie!
Życzę powodzenia!