Odczytanie wyniku patomorfologicznego - jakie są prognozy?

Dzień dobry,

ja chciałabym dowiedzieć się czy wynik, który mi przyszedł po amputacji prawej piersi jest dobry: „Gruczoł sutkowy lewy - guz, pełne rozpoznanie patomorfologiczne: Carcinoma lobulare G-3 wg Elstona-Elissa. Maksymalny wymiar raka naciekającego wynosi 12 mm. Nie stwierdzono zatorów z komórek raka w światłach cienkościennych naczyń wokół guza. Stwierdza się cechy naciekań pninerwowych. PT1No. Receptory oznaczono w badaniu nr. 204058. Nottingham Prognostic Index=4,24ptk. Stan węzłów chłonnych - 1ptk. Stopień złośliwości histologicznej - 3ptk. Średnica raka naciekającego w cm x 0.2=1,2ptk. W obrębie kwadratu górno-zewnetrznego cechy lobular neoplasia. Z dołu pachowego lewego wypreparowano siedem węzłów chłonnych bez przerzutu raka (0/7). Szczyt pachy - wypreparowano jeden węzeł bez przerzutu raka (0/1).

A to wynik biopsji przed operacją: „Carcinoma lobulare invasivum (E-cadherin/-/), receptory: ER/2+/40% komórek total score 6/8 positive. PgR/3+/80% komórek total score8/8 positive HER-2/1+/ujemny.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

ponad rok temu

Witam.

Niestety z uwagi na charakter naszego serwisu nie interpretujemy wyników badań. Wyniki badań powinny byc interpretowane przez lekarza prowadzącego, ktory zna pacjenta i ma mozliwość zbadania go oraz zebrania szczegółowego wywiadu.

Pozdrawiam serdecznie