Operowana ręka z powodu syndromu cieśni nadgarstka

Witam, 17.08.16 miałam operowaną rękę z powodu syndromu cieśni nadgarstka. Cięcia są przy nadgarstku, palcu środkowym oraz serdecznym. Jestem osobą aktywną, uprawiam sport i ćwiczę. Po jakim czasie od operacji mogę wrócić do ćwiczeń opartych na pozycji Plank (jak przy pompkach) i kiedy mogę wrócić do joggingu ( biegam po 60 min)?

Zabieg operacyjny nie zawsze przynosi poprawę. Problem wynika ze zbyt dużego zblokowania tkanek w obrębie nadgarstka. Blizny po zabiegu mogą ograniczać ruchomość przez kilka miesięcy. Warunkiem poprawy są ćwiczenia i zabiegi rozciągające mięśnie i tkanki w obrębie nadgarstka i aktywizujące mięśnie przedramienia. Stosowany przez Panią model ćwiczeń mógł być przyczyną dolegliwości. Bieganie nie przeszkadza.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki