Opóźnienie okresu a ciąża

Witam . Mam mały problem z miesiączką . Miałam dostać 25 października i do dziś nie dostałam . Zaczynam sie martwić . Nigdy mi sie nie zdażało zeby sie spóźniał ponad 2 tyg. a dokładnie 18 dni :( nie wiem co robić . Czy to moze ciąża jest ??? Prosze o pomoc . Pozdrawiam :(

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Jeśli jest Pani aktywna seksualnie to nie można wykluczyć ciąży. Warto zgłosić się do Poradni Ginekologicznej, gdzie lekarz najprawdopodobniej zleci odpowiednie badania, aby ustalić przyczynę opóźniania się okresu.