Ostre i przeszywające bóle podbrzusza

Witam, W ostatnim tygodniu pojawiły się u mnie ostre, przeszywające bóle podbrzusza. A dokładniej było to dwa "ataki". Ból pojawił się nagle, promieniował od dołu brzucha po okolice odbytu, nasilał się podczas każdego ruchy i zmiany pozycji ciała, powodował problem z oddychaniem. Od pierwszego napadu bólu brzuch jest napięty, mam stan podgorączkowy, problemy z siedzeniem, uczucie "przelewania" w brzuchu, ogólne złe samopoczucie. Do jakiego specjalisty powinnam się udać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik schorzeń układu moczowego, układu pokarmowego jak i układu płciowego. W celu ustalenia przyczyny objawów wskazana jest dokładniejsza diagnostyka, w tym przede wszystkim dokładne zebranie wywiadu oraz zbadanie Pani. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem.