Pęknięcie podczas porodu a ból w trakcie stosunku

Witam. Mam problem z bólem podczas współżycia. Jestem 10 miesięcy po porodzie, podczas którego nastąpiło pęknięcie 3 stopnia, a więc i szycie. Po okresie połogu ból podczas stosunku był bardzo silny, szczególnie w miejscu szycia. Z czasem ból się zmniejszył ale nadal jest bardzo mocny, co zaczyna mnie blokować na kontakty z mężem. Była u trzech różnych ginekologów którzy twierdzą że wszystko z szyciem w porządku. Czy powinnam jeszcze z kimś się skonsultować? Jak zapobiec bólowi?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza ginekologa.