Picie piwa przy kuracji lekim Efevelon a możliwość uszkodzenia mózgu

Witam. Od 3 miesięcy zażywam lek Efevelon 2x 75 mg na dzień. Mam zdiagnozowana nerwicę depresyjna. Jednakże od 2 mcy często pije piwo. Tak około 3 piwa 3-4 razy w tygodniu. Czy przez takie coś moglem sobie uszkodzić mózg? Przepraszwm za takie dziwne pytanie ale boję się. Ciągle dziwnie się czuje jestem rozkojarzony i rozstrzesiony. Czy sama abstynencja pozwoli na regenerację organizmu? Jestem bardzo wystraszony i wściekły na siebie. Proszę o rzeczowa odpowiedz. Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

picie każdego alkoholu jest szkodliwe i może wpływać negatywnie na ośrodkowy układ nerwowy. Proszę zaprzestać picia alkoholu. W trakcie leczenie zmienia działanie leku który może działać w nieprzewidywalny sposób dlatego jest to bardzo ważne. Możliwe, że objawy ustąpią po odstawieniu alkoholu. W razie gdyby to nie pomogło proszę skonsultować się ze swoim psychiatrą.

Pozdrawiam.

Witam, przy tym leku nie powinien Pan pic alkoholu a juz tym bardziej w takich dawkach, gdyz to moze negatywnie wplywac na leczenie nerwicy depresyjnej o ktorej Pan pisze, stosowanie leku i alkoholu moze wywolywac objawy roztrzesienia, problemy ze skupieniem uwagi.Bardzo prosze sobie pomoc i postarac sie odstawic alkohol, jesli sie Panu samodzielnie nie uda nalezy zglosic sie do terapeuty uzaleznien.Pozdrawiam