Plamienia i krwawienie po stosunku seksualnym w czasie owulacji

W czasie owulacjj kochalam się z partnerem,a następnego dnia na wieczór miałam plamienia ,a kolejnego dnia z rana leje się krew jak na miesiaczke,a spodziewany termin miesiaczki mam dopiero za 2tygodnie.pierwszy raz mam coś takiego i niewiem czym to jest spowodowane?przecież jak by doszło do zapłodnienia to bym poronila,już w pierwszym dniu?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wystąpienie obfitego krwawienie międzymiesiączkowego może mieć podłoże hormonalne. Inną przyczyną mogą być zmiany typu polip, nadżerka, mięśniaki czy endometrioza. Jeśli sytuacja powtórzy się w następnym cyklu to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.