Plamienia po połogu

Chciałam zapytać bo nurtuje mnie jedna rzecz, mianowicie, miesiąc temu skończył mi się połóg i teraz mam plamienia. Czy to jest normalne, czy dzieje się coś niepokojącego?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Jeśli wydzielina z dróg rodnych nie jest cuchnąca, nie ma Pani gorączki czy też bólów w podbrzuszu, to nie ma powodów do niepokoju. Nawet jeśli karmi Pani piersią, może Pani po kilku tygodniach od porodu krwawić z dróg rodnych. Niekoniecznie jest to jednak prawdziwa, poprzedzona owulacją miesiączką (lub jej zapowiedź, jeśli jest to jedynie plamienie). Jeśli karmi Pani piersią, to płodność może powrócić dopiero za jakiś czas- kiedy zacznie Pani karmić nieregularnie lub całkiem odstawi Pani dziecko od piersi.
Pozdrawiam serdecznie!