Plamienia pod koniec blistra a zachowanie ochrony

Witam. Od poltorej roku stosuje tabletki antykoncepcyjne Daylette. Zdarza sie, ze dostaje pod.koniec blistra plamienia/krwawienia , np. Przy 17 tabletce. Mialo ono miejsce w tym misiacu ,a wczesniej w styczniu, zdarzaja sie tak co 2, 3 miesiace. Tabletki zawsze biore regularnie, nigdy zadnej nie pominelam . Co to moze oznaczac? Czy ochrona jest zachowana?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że konieczne jest badanie ginekologiczne. Być może konieczna jest modyfikacja pod względem tabletek antykoncepcyjnych. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.