Plamienie, nieduże krwawienie zamiast miesiączki. Czy mogę być w ciąży?

Witam.
Moje pytanie dotyczy plamienia lub krwawienia na początku ciąży. Mam już jedno dziecko. Plamiłam jak zaszłam w ciążę pierwszy raz,córka ma 18 miesięcy i z mężem postanowiliśmy postarać się o drugie dziecko. Przez jakiś czas brałam tabletki antykoncepcyjne N******* (chyba tak się pisze te nazwę). 28 stycznia zażyłam ostatnia pigułkę, okres dostałam tak jak zawsze, po 3 dniach po odstawieniu tabletek. Później kolejny okres miałam po 19 dniach, czyli 24 lutego, ale pomiędzy jedną a drugą miesiączką plamiłam przez 5 dni.

Konsultowałam się z lekarzem ginekologiem i wiem, że to normalne po ostawieniu.(zaznaczę, że moje miesiączki były dość obfite zawsze). Kolejna miesiączka była po 21 dniach (w tym czasie było tez 3 dni plamień 9,10 i 11) 22 marca no i tu się zaczął problem z miesiączkami. 7 dniowej w tym 5 dni dość mocno obfite zrobiło się 3 dni plamień 2 dni dość obfite krwawienie i kolejne 2 dni plamiłam tylko myślałam, że może jestem w ciąży, zrobiłam test ciążowy 13 kwietnia, lecz wyszedł negatywnie.
No i kolejna miesiączka, choć raczej nie można jej tak nazwać, ponieważ,19 kwietnia było to bardzo małe plamienie i tak przez kolejne dwa dni 20/21 to samo. Dziś, czyli 22 pojawiło się niewielkie krwawienie z gęstym, przezroczystym śluzem, czy może to oznaczać ciążę, albo może przyczyny odstawienia pigułek, czy może jakieś problemy hormonalne?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Zaburzenia cyklu miesiączkowego oraz plamienia międzymiesiączkowe po odstawieniu antykoncepcji są objawami bardzo częstymi. Zaburzenia cyklu mogą się utrzymywać nawet do 6 miesięcy po odstawieniu jednak ich nasilenie powinno się zmniejszać.

Szansa na to, że jest Pani w ciąży istnieje, jednak w związku z ujemnym testem ciążowym jest małe.

Proponowałabym w pierwszej kolejności zgłosić się do swojego ginekologa w celu zbadania, wykonania badania ultrasonograficznego narządu rodnego. Być może konieczne będzie zastosowanie odpowiedniego leczenia regulującego cykle (niestety hormonalnego) już teraz w związku z nasilającymi się objawami.

Proszę być dobrej myśli.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.