Planowanie poczęcia dziecka przez 19-latkę

W jakim czasie mogę zajść w ciąże czy jak mam 19lat może już zacząć planować poczęcie dziecka? Pozdrawiam

Elżbieta Rhone

Witam,
nie ma przeciwwskazań aby zaszła Pani w ciążę. Należy jednak mieć na uwadze to, czy zarówno Pani jak i Partner jesteście gotowi na dziecko (pod względem psychicznym, materialnym itp.)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli jest Pani zdrową kobietą to najpewniej nie będzie przeciwwskazań, by rozpoczęła Pani starania o dziecko. Zanim się Pani na to zdecyduje, powinna Pani skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.