Po jakim czasie od ostatniego zastrzyku można uprawiać seks?

Witam mam pytanie , kilka dni temu zakończyłam leczenie penicylina prokainową, ponieważ chciałam się wyleczyć z kiły. Po jakim czasie od ostatniego zastrzyku , można uprawiać seks? I czy jest szansa. Że mogę teraz zostawić ponownie zarażona przez kogoś nią. Czy jest jakiś okres ochronny j ta penicylna która dostawałam , chroni dla mnie barierę ochronną. ? Pytam bo nie stety nie wytrzymałam j uprawiałam seks na 5 dni przed zakończeniem kuracji ze swoim partnerem.. poniosło Nas j się nie zabezpieczyliśmy. I boje się że mogłam go zarazić a on teraz mnie spowrotem. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.

Leczenie kiły powinno obejmować obu partnerów seksualnych. Wg standardów do leczenia powinno się stosować penicylinę benzatynową. Penicylinę podaje się domięśniowo jednorazowo lub raz w tygodniu przez trzy kolejne tygodnie (w zależności od fazy kiły). O wyleczeniu świadczą niskie/obniżające się miana odczynów kiłowych. Abstynencja seksualna powinna być zachowana do uzyskania spadku mian przeciwciał. pozdrawiam, KG. www.prepmed.pl