Po jakim czasie od stosowania antykoncepcji, mogę starać się o dziecko?

przez 2 lata bralam tabletki anty teraz plauje mic dziecko zrobilam 7 dniowa przerwe na okres i postanowilam nie brac dalej tabletek czy zaraz po tej 7 dniowej przerwie na okres sa dni plodne
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej powinna powrócić płodność. Zaleca się jednak odczekanie trzech cykli ze staraniami o ciążę. Podczas tego okresu powinno dojść do całkowitego uregulowania gospodarki hormonalnej w organizmie zaburzonej przez stosowanie antykoncepcji.