Pociąg seksualny do lekarza psychiatry

Z powodu depresji poszukałam pomocy u psychiatry. Obecnie czuję do niego niesamowity pociąg seksualny. Czy jest to cześciej występujący objaw..?

Dzień dobry!

Zauroczenie, "zakochanie" czy odczuwanie pociągu seksualnego wobec terapeuty jest często analizowanym elementem w psychoterapii i - zdaniem wielu - powszechnym etapem procesu terapeutycznego. Pochylenie się nad tym tematem często daje wiele wartościowych refleksji o własnej emocjonalności, nawykach, relacjach z ludźmi, potrzebach itp.

Jednocześnie jednak, większość ludzi w ciągu życia spotyka wiele osób, które uważa za atrakcyjne seksualnie i wobec których odczuwa pociąg seksualny. Samo w sobie jest to całkowicie naturalne, łatwo wytłumaczalne, powszechne i - jeśli nie powoduje cierpienia i nie utrudnia nam życia - nie wymaga żadnej głębszej analizy.

Od Pani zależy, do której z tych dwóch opcji się Pani przychyli.

Pozdrawiam!