Polypus endometrialis

Po zabiegu otrzymałam wyniki nastepujące Polypus endometrialis, fragmenta endocervix et endometrii, sinae laesionibus tathologicibus.Chciałam zapytac czy są to wyniki takie ktore pozwalaja spokojnie spac czy tez powinnam cos w tym wzgledzie robic.Bardzo serdecznie z gory dziekuje i oczekuje na odpowiedz bo bardzo sie denerwuje a do lekarza trzeba czekac w dlugiej kolejce.Pozdrawiam sedecznie MD

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście obecność polipa sama w sobie nie jest fizjologią i należy co jakiś czas kontrolować swój stan zdrowia. Nie mniej jednak otrzymany wynik nie stanowi powodów do zmartwień. Konkretnie tłumaczenie to ; Polip endometrialny z fragmentem śluzówki szyjki i trzonu macicy bez cech uszkodzenia/zmian patologicznych.