Pominięcie kilku tabletek w 3 tygodniu cyklu

Mam pytanie. Od ponad roku biorę tabletki, zawsze brałam je punktualnie, bez żadnego spóźnienia, ale ostatnio zdarzyło się pominięcie jednej tabletki w 3 tygodniu i dzień później spóźniłam się z następną. Nie zrobiłam 7-dniowej przerwy, jednakże podczas niej też ominęłam dwie tabletki. Te przerwy spowodowane były wyjazdami i ciężką sytuacją rodzinną, nie miałam głowy o tym myśleć. Dodam, ze współżyłam z chłopakiem bez dodtakowych zabezpieczeń wtedy. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogło dojść do zapł odnienia?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety istnieje ryzyko ciąży. Proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie przez następne 7 dni, a przed  rozpoczeciem nowego opakowania proszę wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam!