Czy przerwy kilkugodzinne zmniejszają działanie tabletek?

Mam 18 lat, zażywam tabletki jednofazowe; jestem w połowie 2 opakowania. Tabletki z pierwszego opakowania udało mi się brać codziennie o tej samej porze, oczywiście oprócz 7-dniowej przerwy. W pierwszy dzień, w który powinnam zacząć nowe (drugie) opakowanie tabletek, zapomniałam wziąć tabletki i wzięłam dwie na raz następnego dnia. Od tamtej pory, zamiast przyjmować codziennie o 21.00, to przyjmuje raz o 23.00, raz o 1.00 w nocy. Czy to zmniejsza działanie tabletek? Ile powinnam czekać, żeby spokojnie bez żadnych obaw móc zacząć się kochać? Dziękuję za poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli współżyła Pani w czasie 7-dniowej przerwy, a potem zapomniała Pani zażyć tabletki w pierwszym tygodniu nowego cyklu, to istnieje ryzyko ciąży. Proszę wykonać test ciążowy przed rozpoczęciem nowego opakowania.

Przy pominięciu tabletki w pierwszym dniu cyklu, należy stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 następnych dni. Działanie tabletek jest zachowane, jeśli między zażyciem kolejnych tabletek upływa mniej niż 36 godzin (czyli opóźnienie w zażyciu tabletki jest krótsze niż 12 godzin).

Polecam artykuł: abcantykoncepcja.pl/zapomnialam-o-tabletce-co-mam-robic.

Pozdrawiam!