Pominięcie tabletek Qlaira

Witam, przyjmuje tabletki antykoncepcyjne qlaira (sekwencyjne 26 aktywnych i 2 placebo) i zdążyła mi się taka sytuacja,(uroki zapracowania) nie przyjęłam z blistra tabletki nr 4 i 5 czyli pierwszy tydzień, w dniach kiedy powinny byc przyjęte tabletki miały miejsce stosunki (do końca)i piec dni po pominieciu tez. po zorientowaniu się o pominieciu przeczytałam w ulotce ze pominiecie dwóch tabletek

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Pominięcie tabletek wpływa na zwiększenie prawdopodobieństwa ciąży - proszę wykonać test ciążowy. W przypadku pozytywnego wyniku należy skonsultować się z ginekologiem.