Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej i przerwanie stosowania w środku cyklu

Witam, w 1. tyg. przyjmowania tabletek anty zapomniałam o jednej tabletce, nie wiem której, bo uświadomiłam sobie to dopiero w 2. tyg. Od razu odstawiłam tabletki i dziś po 2 dniach pojawiło się krwawienie, moje pytanie kiedy zacząć nowe opakowanie tabletek żeby zachować pełną ochronę? Już dziś czy jakiś czas odczekać?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W zaistniałej sytuacji proszę odczekać do kolejnego krwawienia miesięcznego by rozpocząć stosowanie antykoncepcji. Można ewentualnie rozpocząć nowe opakowanie już teraz, jednak nie będzie to gwarantowało pełnej ochrony antykoncepcyjnej.