Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej i zastosowanie pigułki 72 po a wiarygodność testu ciążowego

Czy test ciążowy quixx duo jest wiarygodny? Wykonalam go 7, 10 i 14 dnia po stosunku i wychodzil zawsze negatywny. Za dwa/trzy spodziewam sie okresu, bo dzisiaj wzielam juz pierwsza placebo. Moja sytuacja jest taka ze przyjęłam 8 tabletkę daylette po 14h, a dzien wcześniej odbyl sie stosunek bez wytrysku i w ten dzien po stosunku zaraz wzielam tabletkę, następnie w ok.65h wzielam tabletkę 72po. Jakie jest ryzyko, czy mam ufać temu testowi?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Test wykonany 14 dni po stosunku jest już zwykle wiarygodny.