Poranny kaszel, chrypka, obfity katar i bóle w barku a palenie papierosów od 10 lat

mam 23 lata i jestem kobieta.OD 13 stego roku zycia pale papierosy ,i pewien okres czasu bylam uzalezniona od marichłany palilam jej bardzo duzo.w wieku 18 lat wykryto u mnie dysplazje szyjki macicy cin1,wykonano dwie konizacje i wszystko wrucilo do normy,lecz od paru tygodni zastanawia mnie to jak sie czuje i co mi dokucza,czy to rak?poranny kaszel ,chrypka ,od 3 tyg obfity katar,bule w lewym barku,a jak dotykam lewej piersi to czuje ból,najbardziej dokuczaja mi plecy.co to jest?

Chrypę najlepiej zbadać u laryngologa, może być objawem przeziębienia - w pierwszej kolejności powinien Panią zbadać lekarz ogólny, który to stwierdzi, jeśli stan Pani gardła wyda mu się nie najlepszy z pewnością skieruje do laryngologa.