Posiłki po treningach

Witam, niedawno zaczęłam chodzić na siłownie. Ile po treningu który trwał 1-2h jeść posiłek? Zwykle jem 30 min po i jest to np ryz z białkiem. Ale nie wiem czy to odpowiednia pora po wysiłku

Posiłek po treningu można zjeść już po ustabilizowaniu się tętna, więc 30 minut później jest jak najbardziej odpowiednie. Nawet powinno się go spożyć w ciągu 30 minut po wysiłku, ponieważ wtedy najbardziej efektywnie zachodzi uzupełnianie węglowodanów w mięśniach. Na pewno nie należy zwlekać z posiłkiem dłużej niż 2 godziny od treningu.

Pozdrawiam serdecznie!
Weronika Ornacka, Poradnia Zdrowe Kalorie, Kraków