Preejakulat na prezerwatywie a ryzyko ciąży

Kochałem się z moją dziewczyną w dniu jej spodziewanej owulacji. Wszystko było w porządku z tym, że przy zakładaniu prezerwatywy, przyłożyłem ją odwrotną stroną i dostał się na nią preejakulat. Wydaje mi się, że wytarłem prezerwatywę, ale mojej dziewczynie spóźnia się już dwa dni okres, a ja odchodzę od zmysłów. Czy możliwa jest ciąża w takiej sytuacji. Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Żadna metoda antykoncepcji nie daje 100% pewności. W opisanej sytuacji nie można wykluczyć ciąży. Proponuje wykonać test ciążowy i ewentualnie skonsultować się z ginekologiem.