Problem z gojeniem się ran i zadrapań

Witam! Mam 21 lat i od około roku pewien problem. Czasami zdarza się, że bardzo źle goją mi się zadrapania, ranki ale tylko na nogach, w okolicach kostek i kolan. Gdy pojawi się jakieś zadrapanie/ zacięcie maszynką do golenia i już się prawie zagoi, nagle zaczyna uporczywie swędzieć, dookoła pojawiają się krostki, które zlewają się w dużą, czerwoną, twardawą plamę, skóra jest sucha, staram się te miejsce nawilżać, stopniowo przestaje swędzieć i się goi ale jest to uciążliwe. Co to może być?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedziec. Proponuję oznaczyc poziom glukozy na czczo. Oraz udac się do lekarza dermatologa, po badaniu będzie można określic odpowiednie dalsze postępowanie.