Problemy z kontrolowaniem emocji, głosy komentujące zachowanie - czy mam chorobę psychiczną lub coś innego?

Czuje że mam poważny problem ze sobą. Kiedyś leczyłam się u psychologa, ale przerwałam terapie. Teraz mam częste zmiany nastrojów. Jak się zdenerwuję, to cała się trzęsę. Wpadam czasem w szał. Ciągle kłamię i oszukuję. Robię naprawdę złe rzeczy, aż sama siebie nie poznaję, jakbym miała dwie osobowości. Potrafię robić coś niedobrego i nie gryzie mnie sumienie, tylko jest odwrotnie - powtarzam to po raz kolejny. Umiem się dobrze maskować, mogę rozmawiać z osobą, a ona nie wie, że jestem zła i coś ukrywam, że mam brudne sumienie i jakby się dowiedziała - byłoby całkiem inaczej. Słysze glosy, wiele ich jest. Nie raz są dobre, a raz złe. Podpowiada mi ktoś, że mam tak robić i w ogóle, a innym razem podpowiadają mi, że tak mam nie robić, bo to złe, ale i tak wybieram to gorsze. Chyba jestem uzależniona od seksu, muszę kochać się codziennie, żeby normalnie funkcjonować. Nie meczy mnie to wcale. Pokocham się i chce zaraz znowu i tak na okrągło. Cały czas myślę o seksie, gdzie nie pójdę. To jak obsesja. Masturbuję się od 13. roku życia do teraz. Czasem prowokuję sama kłótnie o byle powód, a czasem słusznie. Kilka razy dopuściłam się kradzieży. Nie chodzę do kościoła, tylko w święta Bożego Narodzenia i w Wigilię, ale tylko jak mam ochotę i taką potrzebę. Jak jestem w kościele to zaraz robi mi się słabo jak stoję, a jak siedzę chce mi się wtedy spać. Jak się spowiadam, to z przymusu rodziny, ale i tak nie mówię wszystkich grzechów. Nie modlę się w nocy. Do niedawna miałam same koszmary, ale potem już sny erotyczne i normalne. Często zmieniam pracę, nie umiem w jednej robocie usiedzieć, a jak już idę to się stresuję i mam strach iść, i wolę wziąć L4. Cały czas myślę o innej pracy, o takiej w clubach jako tancerka gogo, lub agencji towarzyskiej. W sumie pasowałaby mi taka praca bo mam problemy finansowe, długi. Jest czasami taki dzień, że płaczę, a zaraz się śmieję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Jeśli chce Pani uzyskać pewność co do diagnozy, powinna Pani zgłosić się bezpośrednio do lekarza psychiatry. Wymieniane objawy, takie jak labilność emocjonalna, problemy z kontrolą emocji, impulsywność, niepewność co do własnych celów i dążeń mogą wskazywać np. na zaburzenia osobowości typu borderline.

Diagnoza różnicowa powinna obejmować również zaburzenia afektywne, psychotyczne, na podłożu organicznym oraz związane ze stosowaniem substancji psychoaktywnych. Wymienione cechy mogą powodować znaczne problemy w codziennym życiu, z utrzymaniem stałej pracy i bliskich relacji.
Niepokojacym objawem są  halucynacje, które komentują zachowanie - ten problem powinien być jak najszybciej skonsultowany przez psychiatrę.

Z pozdrowieniami