Problemy z nabieraniem wagi

mam problem z nabraniem wagi, mam wzrost 172 a warze 50 kg.
ponad rok temu

Witaj,
Bardzo mało piszesz o swoim dotchczasowm sposobie żywienia - co jesz, jak często, czy się odchudzałaś, a może waga sama zmniejszała się. Chudniecie oraz brak prrostu mas ciała mimo regularnego i zdrowego żywienia może być spswodowane nadczynnością tarczycy, zakażenia pasożytem (glista ludzka, tasiemniec), oraz zaburzeń wchłaniania lub nietolerancji pokarmowej np. nietolerancja laktozy, glutenu.
Zacznij jeść (jeśli do dziś tego nierobiłaś) regularnie posiłki, zwiąksz kaloryczność swojej diety np. spożywając garść orzechów włoskich, słonecznika, suszonych owoców ( np. morele, rodzynki). Z kolei pieczywo możesz nasączać oliwą z oliwek, spożywaj produkty pełnotłuste (sery białe, sery żółte). Jedz warzywa i owoce, zamień ziemniaki na kaszę (jaglaną, kuskus, gryczaną).
Ponadto wykonaj badania krwi i kału czy nie jesteś na coś chora.
Pozdawiam,
Aneta Kościołek