Procedura badania słuchu przy dopasowaniu aparatu słuchowego

dzień dobry ,dzisiaj mąż był na audiogramie aby dopasować aparat słuchowy.Pani stwierdziła,że może mieć otosklerozę. Wszyscy w rodzinie męża mają wadę słuchu.Mąż ma 44 lata i w lewym uchu 43% ubytku a w prawym 38%. Jaka procedura z badaniem słuchu i postawieniem dobrej diagnozy ,czy zabieg stapedotomii jest refundowany?

Otosklerozę trzeba potwierdzić badaniem tympanometrycznym oraz badaniem odruchu strzemiączkowego. Jeżeli to otoskleroza to trzeba ją operować szybko. W pewnym przedawnionym jej stadium operacja ic już nie da.