Prośba o analizę wyniku morfologii 26-letniej kobiety

Proszę o interpretację morfologii kobiety 26 lat. Morfologia: WBC 12,2 (4-10) cała reszta w normie Rozmaz: Granulocyty pałeczkowate 4% (0-5), Segmenty 64% (40-70), Granulocyty zasadochłonne 1% (0-1), Limfocyty 19% (20-40), Limfocyty atypowe 8% (0-5), Monocyty 4% (5-12) WBC w różnych badanich waha się 11-14 tys/mm3. TK bez kontr jamy brzusznej w normie. Z jakiego powodu podwyższone WBC od ok pół roku? Co oznacza podwyższony poziom limfocytów atypowych? Proszę o odniesienie do białaczki

Aleksander Ropielewski

Przyczyn może być bardzo wiele, wykluczyć należy ukryte ogniska zapalne, białaczce toważyszyłaby znacznie wyższa limfocytoza. Limfocytoza i podwyższony poziom limfocytów atypowych może wynikać z Pani specyficznej odpowiedzi immunologicznej organizmu. Sugeruję kontakt z immunologiem klinicznym.