Prośba o informację na temat implantów antykoncepcyjnych

Witam. chcialabym dowiedziec sie czegos na temat implantow antykoncepcyjnych

Lek. Krzysztof Szmyt

Szanowna Pani, są umieszczane pod skórą za pomocą specjalnego aplikatora. Zawierają progestagen uwalniany stopniowo prze 3 lata. Skuteczność tego typu antykoncepcji jest uważana za wysoką. Jeśli ma Pani wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem. Pozdrawiam.