Prośba o interpretację wyniku badania elektoencefalicznego

Witam, mam 49 lat i jestem mężczyzną. Jestem w ostatnich latach nadpobudliwy i niecierpliwy, zaczęła boleć mnie głowa z tyłu i w skroniach przy emocjach i zdenerwowaniu. Zaczynam wtedy krzyczeć i wszystkich chcę podporządkować sobie, a później mam wyrzuty sumienia za ten nietakt. Poszedłem do lekarza i zrobiono mi badanie elektroencefalograficzne. Proszę o interpretację, czy grożą mi jakieś powikłania w przyszłości i czy powinienem się bać swoich wyników? Oto opis badania: Zapis z regularnym i symetrycznym rytmem fall alfa o częstotliwości 9HZ i amplitudzie 60uV. Rz-obecna. W odprowadzeniach skroniowych i potylicznych zmienna przewaga stron/rejestrują się rozsiane fale wolne theta i pojedyncze fale ostre i zespoły fali ostrej z wolną. W czasie HV w okolicach skroniowych zaznaczyła się tendencja do czynnosci napadowej. Orzeczenie: Zapis ze zmianami patologicznymi w okolicach skroniowych i potylicznych z zaznaczoną tendencją do czynności napadowej w czasie HV.

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć w ramach porady internetowej. Skonsultuj wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię, mając historię Twojej choroby i możliwość zbadania Cię, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl