Prośba o interpretację wyniku badania MR kręgosłupa szyjnego u 44-latki

Proszę o interpretację wyniku badań MR kręgosłupa szyjnego. Mam 44 lata . Oto treść wyniku: Obszar nieprawidłowego sygnału i wzmocnienia kontrastowego w trzonie C7 w zakresie przynasady łuku po stronie lewej - jak w przypadku zmiany meta. Odcinek C kręgosłupa bez innych ognisk nieprawidłowego wzmocnienia kontrastowego. Osteoporotyczny kształt trzonów VC. C6/C7 z tylnym uwypukleniem o szer. do 2,3mm zwężającym przednią rezerwę płynową rdzenia kręgowego. Rdzeń szyjny bez gliozy. Proszę o pomoc!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Są to wykładniki zwyrodnienia kręgosłupa. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do rehabilitanta aby wdrożyć odpowiednie ćwiczenia wzmacniające mięśnie przykręgoslupowe.