Przerwanie stosowania tabletek antykoncepcyjnych i długie krwawienie

Jako że 19-21 sierpnia miała mi wypaść miesiączka, a na ten czas mam także zaplanowany wyjazd wakacyjny, zdecydowałam się brać pigułki antykoncepcyjne w celu przesunięcia miesiączki. Miesiączkę dostałam 25 lipca i już od pierwszego dnia zaczęłam przyjmować pigułki, jednakże po 5 dniach kuracji, zdecydowałam się przerwać zażywanie, gdyż zaczęłam się źle czuć, miałam mdłości i zawroty głowy, po 2 dniach od zaprzestania brania tabletek, dostałam kolejne krwawienie, które wiem, że było spowodowane tzw. krwawieniem z odstawienia. Zastanawia mnie fakt, czy jako, że moja miesiączka trwa przeszło 10 dni, mogę spać spokojnie i nie spodziewać się okresu na planowany wyjazd, czy dobrym pomysłem jest wspomaganie się babciną metodą zażywania witaminy C w celu lekkiego zakwaszenia organizmu, co nie sprzyja wystąpieniu krwawienia miesiączkowego?

Witam! Na podstawie opisu wydaje się, że we wskazanym terminie nie powinno pojawić się krwawienie miesięczne. Jednakże gwarancji takiej nie ma. Wpływ witaminy C na wystąpienie i przebieg miesiączki nie został zbadany. W tej chwili witamina C (kwas asparaginowy) nie jest stosowana w tym celu w praktyce medycznej. Pozdrawiam serdecznie!