Przewlekły ból nogi po leczeniu chemioterapeutykiem
Po 2 tyg. leczeniu chemioterapeutykiem (flurochinolon) diklofenak nabawiłem się przewlekłego bólu nogi trwającego ponad rok. Czy silny ból podczas stania i chodzenia (tył i bok uda, górna zewn. część łydki, okolice pasma biodrowo-piszczelowego) mogą być objawem uszkodzenia nerwu kulszowego? (brak objawu Lasègue'a oraz brak mrowienia i prądów-jedynie silny tępy ból) W MRi na poz.L5/S1 bulging 4mm lecz brak kolizji z korzeniami nerwowymi. Czy toksyczna neuropatia jest stanem trwałym? Dziękuję.

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania
Witam,
Szanowny Panie, niestety często bardzo ciężko przewidzieć skutki ubocznej takiej terapii. Ból, którego Pan doświadcza może przeminąć. Jednakże, może to spowodować bardziej długotrwały bądź stały ból ale np o mniejszym nasileniu. Pozdrawiam