Przyjęcie pierwszej tabletki 2. dnia cyklu i odbycie stosunku 6. dnia a możliwość zajścia w ciążę

Pierwszą tabletkę wzięłam 2-dnia cyklu, a 6 odbyłam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy duża jest możliwość zajścia w ciąże?

Ryzyka w podanej sytuacji nie da się precyzyjnie określić w procentach. Na pewno ochrona antykoncepcyjna była obniżona. Na przyszłość przy pominięciu tabletki proszę przez tydzień stosować dodatkową metodę antykoncepcji.