Przyjmowanie enzymów trzustkowych a doustne leki antykoncepcyjne

Witam, czy przyjmowanie enzymów trzustkowych jest przeciwwskazaniem do przyjmowanie doustnych leków antykoncepcyjnych (przyjmuję je od roku)? Mój ginekolog twierdzi, ze nie, gdyż nie stwierdzono u mnie ostrego zapalenia trzustki, ale byłabym wdzięczna za wyrażenie drugiej opinii.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma przeciwwskazań do stosowania antykoncepcji w tej sytuacji.