Przyjmowanie leku Citalopram na nerwicę lękową, ataki paniki i bóle głowy

Po traumatycznych przezyciach zdiagnozowano u mnie nerwice lekowa z atakami paniki i bolami piekacymi glowy. Na poczatku choroby okolo 5 lat temu dawalam sobie jakos rade, niestety przyszedl taki moment ze nie moglam wyjsc z domu. Postanowilam sie leczyc. Psychiatra przepisal mi CITALOPRAM, zaczynalam od dawki 10 mg teraz jestem na 30 mg a lek biore od 1,5 roku.Wszystko bylo w porzadku i od 2 tyg. zaczynaja sie znow bole glowy i leki? Czy ten lek przestal dzialac? Ewa.

Witam, bardzo często farmakoterapia jest niewystarczająca, dlatego zazwyczaj lekarze zalecają jednocześnie podjęcie równolegle psychoterapii. Ponieważ ma Pani za sobą doświadczenia traumatyczne tym bardziej, z całego serca zachęcam do poszukania w swoim rejonie odpowiednio przeszkolonych w tej dziedzinie psychoterapeutów (na podstawie badań wiemy że najlepiej sprawdzają się tutaj: podejście EMDR i metoda przedłużonej ekspozycji w nurcie poznawczo-behawioralnym). Jest to ciężka praca, zarówno dla Pani jak i specjalisty (dlatego tak ważne jest żeby była to osoba faktycznie przeszkolona w pracy z traumą), ale naprawdę może pomóc. Pozdrawiam Panią serdecznie, Monika