Refluks żołądkowo-przełykowy z zapaleniem przełyku w rozpoznaniu gastroskopii

Witam, tydzień temu miałem gastroskopię z rozpoznaniem: Refluks żołądkowi-przełykowy z zapaleniem przełyku (2 nadżerki o dł. poniżej 5 mm) oraz przewlekłe powierzchowne zapalenie żołądka. Mam stosować lek Emanera przez 3 tygodnie. Czy to wystarczy? Poza refluksem męczyły mnie straszne wzdęcia, gazy.

Leczenie ktore Panu zalecone jest odpowiednie, moze z jedna uwagą. Choroba refluksowa przełyku jest schorzeniem przewlekłym, zatem będzie Pan pewnie musiał przyjmowac leki takie jak Emanera przez dlugi czas ( być moze na stałe), w mniejszych lub większych dawkach. Alternatywą dla młodych ludzi jest leczenie chirurgiczne- laparoskopowa naprawa połaczenia przełykowo-żoładkowego. Wzdęcia i gazy są prawdopodobnie spowodowane innym schorzeniem.