Rwący, napadowy ból barku

Witam, Od jakiegoś czasu (około 2 tyg) boli mnie bark. Na poczatku byl to ból prawej strony w odcinku szyjnym promieniujacy do kosci ramiennej, niestety od paru dni bol siega do dłoni. Boli również kręgosłup w odcinku szyjnym. Ból jest rwący, czasem napadowy. Najbardziej boli przy opuszczonej ręce oraz przy leżeniu na plecach. Lekarz rodzinny przepisal leki przeciwbolowe i przeciwzapalne. Mam 25 lat, w okresie dziecinstwa wykryto u mnie skolioze. Czym moze byc spowodowany ten ból? pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, ból, który Pan opisuje jest z dużym prawdopodobieństwem wynikiem choroby kręgosłupa szyjnego - zmian zwyrodnieniowych oraz skrzywienia. W odcinku szyjnym zostają uciśnięte (szczególnie po przyjęciu przez Pana w/w postaw) pewne nerwy, które powodują dolegliwości bólowe. Pozdrawiam