Silne bóle po zażyciu Neomagu

Witam,3 dni temu zażyłam tabletkę neomag ...po dosłownie 5 min po zażyciu tej tabletki dostałam tak silnych bólów brzucha ,ze nie do opisania .Czy magnez moze wywolac aż tak silne bole żoładka?,trwają już 4 dzień ....biorę nospe i skopolan na przemian ,martwie sie czy mi przejdzie.stosuję też dietę ..czy zaczekać jeszcze z gastroskopią?

Witam! Preparaty magnezu nie mają właściwości drażniących błonę śluzową żołądka, w związku z czym mało prawdopodobne jest, że ból pojawił się w reakcji na właśnie ten preparat. Trudno ocenić, czy istnieją wskazania do gastroskopii bez przeprowadzenia bezpośredniego badania. Proszę zgłosić się do lekarza POZ.