Silny ból podczas badania ginekologicznego wziernikiem

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie badania ginekologicznego . Czy badanie wziernikiem jest konieczne? Za każdym razem mdleje a ból jest nie do zniesienia. Nie chce przed lekarzem wyjść na panikare ale niestety na samą myśl o badaniu robi mi się słabo.

USG można wykonać przez powłoki brzuszne , jeżeli głowica dopochwowa również sprawia takie dolegliwości