Silny ból w okolicach jajników a wyrostek

Odczuwam silny bol w okolicach jajnikow,najbardziej po prawej stronie.Uczucie silnego,rozciagajacego sie bolu,nudnosci,czasem zgaga.U jednego ginekologa wszystko "ksiazkowo",u 2 - miesniak na macicy - co jest niemozliwe bo mam 20 lat.Ginekolog zasugerowal badanie usg brzucha czy to moze byc wyrostek?

Dzień dobry,

Proszę wykonać usg brzucha oraz oznaczyć morfologię z rozmazem i CRP, warto również wykonać analizę moczu. W przypadku ostrego zapalenia wyrostka - miałaby Pani dodatni objaw Blumberga - ból przy gwałtownym odrywaniu ręki łagodnie uciskającej powłoki brzuszne (ból zwykle lokalizuje się nad prawym talerzem biodrowym). Zwykle temperatura ciała w takich przypadkach wynosi ok. 38C, występuje utrata apetytu i nudności ,a w badaniach w 80-85% przypadków występuje leukocytoza w morfologii oraz podwyższone stężenie CRP. Proszę wykonać zalecone badania i ponownie skonsultować się z lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz