Skąd się bierze to zaburzenie lękowe?

Witam choruje na zaburzenie lękowo depresyjne mieszane chodzę na terapie w nurcie CBT od 6 miesięcy i jest bez szału czy to moje zaburzenie mam przez to ze mam spadek dopaminy w mózgu i czy neuroprzekaźniki w mózgu mam chore stad mam to zaburzenie i czy to zaburzenie to jest chorobą

Powstawanie zaburzeń psychicznych ma zazwyczaj wieloraką przyczynę. Poziom doppaminy wiąże się z róznymi psychicznymi i fizycznymi czynnikami. Pierwszym kierunkiem leczenia w przypadku nerwicy powinna być psychoterapia, przy depresji zazwyczaj potrzebna jest też konsultacja z lekarzem, by wykluczyć przyczyny "somatyczne". Myślę, że może się Pani podzielić ze swoim terapeutą spostrzeżeniami i rozczarowaniem z wyników terapii, żeby naradzić się nad zmianą formy leczenia.