Skrzywiony odcinek piersiowy kręgosłupa a problemy z oddychaniem

Witam dziś odebrałam wynik RTG opis , i jest napisane Piersiowy odcinek kręgosłupa esowato skrzywiony na poziomie Th2-Th6 i zrotowany w osi drugiej w górnym fragmęcie powyżej Th5 w lewo.Kyfoza pierśiowa znacznie spłycona.Co to oznacza wszystko proszę o jakieś odpowiedzi rady , ogulnie mam problemy z oddychaniem ciężko mi się na razy oddych i łapie ciężko powietrze, po za tym bół pod lewą łopatką i z lewej strony kręgosłupa , z góry dziękuję za odp MONIKA 31 LAT.

Dolegliwości bólowe kręgosłupa mogą mieć złożoną etiologię. Za dolegliwości może być odpowiedzialne skrzywienie kręgosłupa, w następstwie którego mogą rozwinąć się zmiany zwyrodnieniowo - dyskopatyczne powodujące różnie nasilone dolegliwości bólowe. Postępowanie wymaga konsultacji specjalistycznej obejmującej sprecyzowanie wywiadu lekarskiego, dokładne badanie fizykalne i analizę obrazu rtg. Wymaga Pani również diagnostyki różnicowej z chorobami układu oddechowego i krążenia.