Spadki glukozy w 11 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 11 tygodniu ciąży. Od kilku dni mam spadki glukozy. Nagle odczuwam silny głód po czym robi mi się słabo i zaczynają trząść mi sie ręce i nogi. Po zjedzeniu lub wypiciu słodkiego napoju organizm wraca do normy. Czy to może być cukrzyca? Glukoza w 8 tygodniu wynosiła 88. Pozdrawiam Iwona

Absolutnie te objawy nie są związane z cukrzycą. Taki stan pojawia się w sytuacjach zjadania nadmiernych ilości prodkuktów o tzw wysokim indeksie glikemicznym, które generują znaczny wyrzut insuliny. U osób predysponowanych może zachodzić po tym zjawisko niewielkiej hipoglikemii. Najlepszą metodą zapobiegawczą jest spożywnaie co 3-4 godziny produktów o niskim indeksie glikemicznym. Diagnostyka w kierunku cukrzcy czeka Panią między 24 a 28 tyg. ciąży i będzie polagać na wykonaniu testu tolernacji glukozy