Spłycenie lordozy lędźwiowej i brak masywu bocznego kości krzyżowej w wyniku MR

25 lat opis badania MR L-S:spłycenie lordozy lędźwiowej.Brak masywu bocznego kości krzyżowej na wysokości S1.z obecnością stawu międzykręgowego pomiędzy wydłużonymi wyrostkami stawowymi L5 i S2 obecnością szerokiego otworu międzykręgowego przez który odchodzą korzenie nerwowe L5 i S1.L4-L5 szerokopodstawna,centralno-obuboczna wypuklina krążka międzykręgowego.tylnej części pierścienia włóknistego po stronie lewej nierówne co może przemawiać za przebytym jego pęknięciem.Niewielka dyskopatia L4-L5.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na przebyte złamanie kości krzyżowej oraz nieprawidłowościami w obrębie lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.