Sposoby na przytycie dla 24-latka

Witam proszę o poradę otóż mam 23 lat 190 cm wzrostu a ważę 60 kg w ciągu dnia zjadam 3 do 4 posiłków do tego pije 3 kubki(500ml) kawy.Chciałbym nieco przytyć a nie mogę ostatnio nawet zauważyłem spadek wagi byłem z tym u lekarza miałem robione badania i z badań wyszło ze wszystko jest w normie. Proszę o jakieś rady co mógłbym zrobić aby nieco przytyć?? czy jakaś dieta a może ćwiczenia? z góry dziękuje za pomoc.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Aby odpowiedzieć na to pytanie potrzebna by była analiza sposobu żywienia z kilku ostatnich dni. Mogę tylko podpowiedzieć aby zwiekszył Pan kaloryczność diety i dołożył lekką gimnastykę.

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Oczywiście 5-6 posiłków dziennie to podstawa. Kaloryczność powinien Pan zwiększyć o 30% w stosunku do zapotrzebowania. Zdrowe, wysokokaloryczne produkty: 1. Cukry: miód, awokado, banany, winogrona; wszelkie owoce również suszone i dżemy; czekolada (najlepiej gorzka). 2. Tłuszcze: oleje, oliwy sosy do sałatek na ich bazie, tłuste ryby, orzechy, migdały, słonecznik, pestki dyni, masło. 3. Węglowodany: kasze, ryże, pieczywo. Proszę ograniczyć kawę i pić soki owocowe.