Spóźnienie z pierwszą tabletką

Witam. Dostałam okres we wtorek (9.11) o godzinie 13tej. Pierwszą tabletkę zażyłam o godz. 4 nad ranem (10.10), czyli 15 godzin po rozpoczęciu miesiączki. Kolejną tabletkę przyjęłam dziś (11.10) o godz. 12tej, czyli z 8 godzinnym opóźnieniem. Czy jeśli od tej pory będę przyjmowała tabletki regularnie o 12tej, skuteczność będzie zachowana? Dodam, że wróciłam do tabletek po dłuższej przerwie.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Generalnie jest zasada, że jeżeli miesiączka pojawiła się we wtorek, to pierwszą tabletkę z blistra trzeba wziąć również oznaczoną na wtorek.
Pierwszy tydzień jest najbardziej newralgiczny. Zmiany godzin w tych dniach skutkuje największymi wahaniami w skuteczności tabletek.
Uważam, że dla całkowitej pewności warto przez co najmniej 7 dni stosować dodatkowe metody zabezpieczeń. Godzinę przyjęcia można oczywiście zostawić.

Pozdrawiam