Stabilizator przy kilkukrotnym skręceniu kolana

Witam, mam takie pytanie, czy jak miałem 4razy skręcone kolano w ciągu 8 miesięcy, praktycznie co 2miesiące, to stabilizator coś pomoże? źle stanę, podskoczę i w nodze już chrupie i na drugi dzień noga napuchnięta jak bania...;/planuję kupić stabilizator, ale czy on coś pomoże? i jeśli tak to jaki kupić? za 2razem byłem u lekarza i napisał częściowe naderwanie ACL I MCL, za 3 razem nie bylem i za 4 też nie, bo mnie to już denerwowało, jestem bardzo aktywną osobą. Dziękuję i pozdrawiam.

Witam,

Pana opis sugeruje, że sytuacja Pańskiego kolana jest
bardzo poważna - niestabilnośc kolana prowadzi do
zmian zwyrodnieniowych. Sugeruję wykonać badanie
obrazowe (USG, NMR) aby ocenić uszkodzenie wewnątrzstawowe
i ropocząć leczenie. Zastosowanie ortezy zabezpieczy przed
kolejnymi urazami jednak nie odtworzy stabilności kolana, a przy długotrwałym
stosowaniu osłabi stabilizację mięśniową prowadząc do zwiększenia niestabilności.

Pozdrawiam,

dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu